Pentru ca mai nou daca nu ai blog nu existi m-am hotarat si eu sa apar in lumea virtuala! :)
Pe masura ce ma "obisnuiesc cu ideea" o sa incep sa postez mai mult.
Blogul asta l-am gandit ca o versiune autohtona de "Rants", o sa "arunc" pe el tot ce ma nemultumeste in viata noastra cotidiana atat de romaneasca. Este un fel de catharsis virtual, de exorcizare de toata furia acumulata zilnic in societate, pe strada, etc.
O precizare si tot o data primul "rant":
Titlul blogului se refera la simplu fapt ca ma numar printre acei 1% din romani carora, potrivit presedintelui, nu le plac manelele. Refuz sa accept aceasta sub-cultura, care tinde sa devina de fapt "cultura" noii societatii romanesti, o societate bazata pe "valori", dar doar sub forma "valoarea mea, valoarea mea". Prefer sa fiu in acei 1% care isi definesc valorile pe alte criterii.
vineri, 26 februarie 2010
Abonați-vă la:
Postări (Atom)